top of page
Ara

Bir Resim, Bir Hikaye "CORONATION" (Taç Giyme Töreni)

Güncelleme tarihi: 2 Tem 2021


“Bir gün sen de karşılaşacaksın Dreamer ile” *


Kimileri hayatını değiştiren bir kaza, bir hastalık, bir kayıp, bir iflas ile karşılaştı Dreamer ile, kimileri de Corona ile.


Dreamer yazar S. D’Anna’nın Tanrılar Okulu kitabında adı geçen hayali bir karakter. Aslında hem var hem de yok. Bir iç ses ya da ruhani bir yardım. Ve her ikisi de doğru. Çünkü kendi gerçeğine uyandığında her şeyin senden sana olduğunu anlarsın. Hayat bir uyanış, bir farkındalık öyküsü. Bu uyanış ilk başta şok edici. Kabullenmesi zor. Çünkü karşında suçlayacak ne bir anne, ne bir baba, ne bir toplum ya da sevgili var artık. Sadece sen. Hala kendi masal dünyasında yaşayan bir prenses veya prens olarak, gözün tacı takmakta olsa da için için şu anki sorumsuz ve şımarık halinden de memnunsun. Mevki, güç ve avantajlarla birlikte sorumluluk, özdeğer ve özdisiplin de getirir. Bunları almaya hazır mısın ? Yoksa rüzgar nereden eserse, kim sana ne rol biçerse onu oynamak daha mı kolay geliyor ?


Hayat kendini bilmeyi, tanımayı ve özgüvenini kazanmayı öğretmek üzere var. Hayat amacın tam da bu. Her karşılaşma, her deneyim, bu amaç için. Ya bilmediğin, sevmediğin, yargıladığın bir parçanı kabul etmek, ya da sevdiğin ama ortaya koyamadığın diğer parçalarını bulup çıkarmakla ilgili. Her kimi yargılarsan bil ki kendini yargılıyorsun. Her kimi seversen bilki kendini seviyorsun.


Kendi duygularında yanmaya hazır mısın ? Tüm bilinçaltına gömdüğün, seni ilerlemekten alıkoyan, acılarınla yüzleşmeye ? Bu yüzleşmeler cesaret ister. Bir dolu gözyaşı ister. Anka Kuşu küllerinden yeniden doğmasının sebebi, fiziken yanması değil, tüm gerçeği ile yüzleşip, duygularını dönüştürmesi ile ilgili.


Tüm kusurların ve tuhaflıklarınla sen bu dünya için bir armağansın. Dünya var, çünkü sen varsın. Ancak sen kendin olduğunda bu armağanı dünya ile paylaşabilirsin. Diğer türlüsü bir maske, bir rol, bir görev kapanı olarak seni gittikçe çürüten, küflendiren, yavaş yavaş ölüme götüren bir illüzyon olmaktan öteye geçemez.


Tüm kuruluşlar, işyerleri kendi öz değerini öğretmek üzere oradalar. Ama artık özdeğeri yüksek insan bu tür kuruluşlara ihtiyaç duymaz. Yardımlaşmanın, işbirliğinin, öz sorumluluğun var olduğu bir dünyada ne dayatma kurallara, ne sınırlamalara, ne diktatörlere, ne de tebalarına ihtiyaç var.

* Foto 1


“Corona” Latin kökenli bir kelime olup ışıktan hale, başın üst tarafı anlamlarına gelir.

İngilizcede “Coronation” corona sözcüğünden türemiş olup, taç giyme töreni anlamındadır. Virüse corona isminin verilmesi de şeklinin taca benzemesinden dolayıdır. Ancak hayatta hiçbir şey tesadüf eseri değil. Evrenin dili sembolik. Okumasını bilirsen tüm noktaları birbirine bağlayıp büyük resmi görebilirsin.


Corona ve bu pandamı süreci hızlı ve yoğun hayatın içinde bir dur işareti. Dur ve dinle. Kendini dinle. Ne yapıyorsun ? Nereye gidiyorsun ? Gerçekte gitmek ve yaratmak istediğin hayat, gerçeklik bu mu ? Kendin olabiliyor musun, yoksa toplumun sana biçtiği rollere kendini kaptırmış gidiyor musun ?


Geçmişle, kendinle, ilişkilerinle yüzleşmeler. Tüm geçmişini şifalandırıp, geleceğe geçmişten taşıyacağın hiçbir şey kalmaması için belki artık işe yaramayan bir işi, bir ilişkiyi, bir eşyayı, bir duyguyu, alışkanlığı bıraktın. İster gönüllü, ister gönülsüz.

*Foto 2


Değiştin sen, bir sene, iki sene önceki sen değilsin artık. Duyguların, hayata bakışın, alışkanlıkların, kendini ifade edişin, ortaya koyuşun değişti. Hatta fiziksel görüntün bile değişti.

Eski şımarık, mızmız çocuk gitti, yerine kendi sorumluluğunu alan, kendi özdeğerini bilen, kendini bilen bir yetişkin geldi. Aslında herşey bu olgunlaşma süreci içindi. Ve nihayet 21 Haziran 2021’de gün dönümünde, yılın en uzun gününde taç takma töreni ile tacını aldın. Corona bizi tacı ile ödüllendirdi.


Bu tacın sorumluluğunu alıp, hayat amacını gerçekleştirmek için geldiğin bu yolculukta artık acı ile değil neşe ile ilerleme zamanı. Bu seçimi yaparsan…


“Bundan sonraki yaşadığım her gün kendim olmayı seçiyorum, kendimi sevgi ile ortaya koymayı, yaratılmış herseye şefkat duymayı. Her an neşe ve bolluk yaratmayı seçiyorum. Acıdan öğrenme zamanım bitti. Neşeden öğrenme ve yol alma zamanım başladı. Ve de öyle oldu . “Ahsen Küçükçalık

24.06.2021
KAYNAK : *Foto 1 > Pixabay

*Foto 2 > 70*50cm kanvas üzerine akrilik çalışma, Ahsen KüçükçalıkSome met Dreamer by an accident, an illness, a loss, a bankruptcy that changed their lives and some with Corona. One day you will also meet with “Dreamer”


Some met Dreamer by an accident, an illness, a loss, a bankruptcy that changed their lives and some with Corona.


The dreamer is a fictional character mentioned in the book of “School of the Gods” written by author S. D'Anna. An inner voice or spiritual help or a real man. And all are correct. Because when you wake up to your own truth, you realize that everything is from you to you. Life is a story of awakening. This awakening is shocking at first. It's hard to accept. Because you no longer have a mother, a father, a society or a lover to blame. Just you. As a princess or prince who still live in your own fairy tale world, you are also content with your current irresponsible and spoiled self, even though you have a desire to wear the crown. Along with position, power and advantages, crown also brings responsibility, self-worth and self-discipline. Are you ready to handle these? Or do you find it easier to go wherever the wind blows, whoever gives you a role?


Life exists to teach self recognition and self-confidence. This is your life purpose. Every encounter, every experience is for this purpose. It's about either accepting a part of yourself that you don't know, dislike, or judge, or finding other parts of yourself that you love but can't reveal. Whoever you judge, you are judging yourself. Whoever you love, you are loving yourself.


Are you ready to burn in your own feelings? To face all the pain that you buried in your subconscious, that keeps you from moving forward? These confrontations take courage. It needs a lot of tears. The reason why the Phoenix was reborn from the ashes is not because she was physically burned, but because she faced the whole truth and transformed her emotions. Pain that doesn't kill you makes you stronger.


You are a gift to this world with all your faults, virtues, flaws and quirks. The world exists because you exist. Only when you be yourself, you can share this gift of yours with the world. Otherwise, it is nothing more than a mask, a role, a task trap, an illusion that gradually rots you, molds you, and leads you to death.


All organizations, workplaces are there to teach their own self-worth. But people with high self-worth will no longer need such organizations. In a world where cooperation and self-responsibility exist, there is no need for imposition rules, restrictions, dictators or their subjects.


“Corona” is a word of Latin, meaning halo of light, the top of the head.

In English, “Coronation” is derived from the word corona and means a ceremony of wearing crown. The name corona is given to the virus because its shape resembles a crown. But nothing in life is accidental. The language of the universe is symbolic. If you know how to read, you can connect all the dots and see the big picture.


Corona and this pandemic is a stop sign in fast and busy life of us. Stop and listen. Listen to yourself. What are you doing ? Where are you going ? Is this the life you really want to go and create? Pandemic led to confrontations with the past, with yourself, with your relationships. Maybe you left a job, a relationship, an item, a feeling, a habit that doesn't work anymore, so that you can heal your whole past and have nothing to carry from the past to the future. Whether voluntarily or involuntarily.


You have changed, you are no longer the one who you were a year or two years ago. Your feelings, outlook on life, habits, self-expression have changed. Even your physical appearance has changed.


The old spoiled, grouchy child is gone, replaced by an adult who takes responsibility for her/himself, knows her/his own self-worth. In fact, everything was for this maturation process. And you finally got your crown with a coronation ceremony on the longest day of the year, on the solstice on June 21, 2021. Corona rewarded us with his crown.


You are just starting your new life.

Gather all the pieces you apart from yourself and become whole.

Leave all the material and spiritual burdens you carry from the past.

It's time to take the responsibility of this crown and move forward with joy. If you choose …


“Every day I live from now on, I choose to be myself, to reveal myself with love, to have compassion for everything created. I choose to create joy and abundance in every moment. My time to learn from pain is over. My time to joyfully learn and move forward has begun. And so it did. “


41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Abone listemize katılın

Görsel Sanatçı / Yaratıcı Girişimci
bottom of page