top of page
2_edited.png
Ahsen Küçükçalık_edited.jpg

Sanatçılar İçin Kariyer Danışmanlığı 

"Sağ Beyinli İnsanlar için Sol Beyin Becerileri"

GİRİŞİMCİ OLMAYI ÖĞRENİN

Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi bölümü mezunu olarak, 29 yıl süren profesyonel iş kariyerim ve ardından gelen sanat kariyerim sayesinde sanatçılar için profesyonel iş bilgilerinin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Şimdi ise sanatçılara GİRİŞİMCİ OLMAK hakkında rehberlik etmeyi hedefliyorum. Sanatçı olarak, sanat eserlerinizi yaratırken bir yandan da  kendinizi kendi sanat şirketinizin CEO'su ve Başkanı olarak görmeye davet ediyorum. Bilimsel ve teknik yetkinliğim ve  sezgisel liderlik becerilerimi harmanlayarak teknik bilgi ve uygulamaları yaparak, iş stratejilerini planlayarak, duygusal destek vererek sanat kariyerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğinizi keşfetmeye davet ediyorum. 

Sanatçı Olmanın Profesyonel Yönü Konusunda Yardıma mı İhtiyacınız var ?

Neden sanatçı danışmanlığı almanız gerektiğini özümsemeniz için profesyonel kariyerim ve sanat pratiğimden gelen deneyimlerle üzerinde düşünmeniz için birkaç önemli konuyu vurgulamak isterim:

 • Şu anda kariyerinizin hangi aşamasında olduğunuzu biliyor musunuz ?

 • Sizin için başarı nedir ?

 • Profesyoneller ve izleyenlerin önünde sanatınız hakkında etkili bir şekilde konuşabiliyor musunuz ?

 • Sanatınızı başkalarına tanıtmak için etkili yazı içerikleri oluşturabiliyor musunuz ?

 • Teknolojiyi işinizin bir parçası olarak kullanıyor musunuz ?

 • Diğer insanlardan yardım almak konusunda kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?

 • Bir eylem planınız var mı ? Bu plana odaklanabilme ve onu uygulayabilme yeteneğiniz nasıl ?

 • Kariyerinizi yönlendirmede ısrarcı, esnek ve yaratıcı olma becerileriniz nasıl ?

 • Eserlerinizi satmak istiyor musunuz?

 • Hangi engellerle karşılaşıyorsunuz?

 • Yaratıcı bir kişi olarak kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?

 • Topluluğunuzu nasıl buluyorsunuz?

 • İş ve ailenin ihtiyaçlarıyla nasıl denge kuruyorsunuz?

Bir sanatçı olarak, benzer zorlukları ve fırsatları deneyimliyorum. Sanat pratiğini bir sonraki seviyeye taşımaya istekli, kariyerine yeni başlayanlar veya kariyerinin ortasında olan  sanatçılarla iş deneyimim ve sezgisel becerilerimle, başarınıza katkı sağlamayı öneriyorum.

Sanatçı Danışmanlığı Nasıl Çalışır ?

GÖRÜŞMELER 

 

Zoom veya telefonla 15 dakikalık ilk tanışma görüşmesini ücretsiz olarak yapıyoruz. Bu ilk görüşme tarafları taahhüt altına sokmaz. Bu süreçte sorular soruyor ve sizinle, ihtiyaçlarınızınızla ilgili daha fazla bilgi ediniyorum. Siz de beni daha iyi tanıma fırsatı buluyorsunuz. İlerlemeye karar verirsek, ihtiyaçlarınıza özel bir plan üzerinde anlaşma yapıyoruz. Hizmetlerin maliyetleri bu aşamada net bir şekilde teklif olarak size sunuluyor.

Anlaşırsak  online veya yüz yüze görüşmelere başlıyoruz. Seanslar arasında, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için çalışacağımız bir eylem planı oluştururuz, ev ödevleri veririm.   Hem mentörünüz hem de uygulayıcı teknik destek iş ortağınız olarak bu süreç bir işbirliği niteliği taşır. 

SÜRE

 

Her kişinin ihtiyaçları benzersizdir . Programa, özel hedeflerinize uyacak şekilde birlikte karar vereceğiz. Belki sadece birkaç seans veya uygulama için veya 3, 6 aylık düzenli görüşme ve takip için anlaşabiliriz. Veya siz her ihtiyaç duyduğunuzda benden destek isteyebilirsiniz. 

PLANLAMA BECERİLERİ

 

Bu mentorluk ve danışmanlık programı size takip edilmesi kolay yapılandırılmış bir süreç sunar. Hedeflerinizi tanımlayabilecek ve onlara nasıl ulaşacağınızı planlayabileceksiniz. Her buluştuğumuzda hedeflerinize odaklanırsınız, yolunuza çıkabilecek engelleri belirlersiniz ve atacağınız "sonraki adımları"  planlarsınız. 

SANATÇILARA YÖNELİK DANIŞMANLIĞIN DİĞER DANIŞMANLIKLARDAN FARKI 

Çoğu kariyer danışmanı, yaratıcı insanların uygulaması zor olan genel tavsiyeler sunar. Sanatçının hassas ve duygusal yapısını anlamaz. Bu program bilimsel, teknik bilgi ve stratejilerin yanısıra sanatçının hassasiyetini anlar, sanatsal bir bakış açısı ile yaratıcı içerikli tavsiyeler ve yönlendirmeler de içerir. Bu program "sanatçı dostudur" 

“Ahsen, sadece ilham verici bir sanatçı olmakla kalmayıp aynı zamanda kurumsal dünyanın disiplinini ve iş uygulamalarını ustalıkla yönetebilen, teknoloji konusunda bilgili ve yüksek düzeyde sosyal medya becerilerine sahip bir profesyonel. Sanat danışmanlığı hizmeti aldığımda, ihtiyaçlarımı anlama yeteneği olağanüstüydü. Kendisinden aldığım yönlendirmeler sayesinde, logo tasarımı, basılı ve görsel medya araçları, web sitesi kurulumu, sanal mağaza oluşturulması, dijital ödeme sistemleri, kendimi ve sanatımı ifade etmedeki gelişimim ve yurtdışına adım atmamdaki yönledirmesi gibi birçok konuda hızlı ve etkili adımlar atarak sanatçı kimliğimi büyük bir görünürlüğe kavuşturduk. Kendisine verdiği değerli hizmet için minnettarım."

Yelim Özdinç  I Ahşap Sanatçısı

www.yelimozdinc.com

Tanışma Randevusu Alın
Bu ilk 15 dakikalık online görüşme ücretsiz olup tarafları taahhüt altına sokmaz. 

Görsel Sanatçı / Yaratıcı Girişimci
bottom of page