top of page

27 Nis Cmt

|

Decollage Art Space

Suluboya Resim Atölyesi

Suluboyanın büyüleyici dünyasını keşfetmek için atölyelerime katılın. İster acemi olun ister becerilerinizi geliştirmek isteyin, bu tek günlük oturumlar, suluboya sanatının büyüleyici dünyasına dalmak için harika bir fırsat sunuyor.

Suluboya Resim Atölyesi
Suluboya Resim Atölyesi

Saat ve Yer

27 Nis 2024 11:00 – 14:00

Decollage Art Space, Suadiye Mah. Müzeyyen Sok. No:4/1 İç Kapı No:1, Suadiye, 34740 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Suluboyanın Büyülü Dünyasında Yaratıcı Yolculuk: İçsel ve Teknik Bir Deneyim

Ahsen Küçükçalık'la gerçekleşecek bu atölye, sadece teknik değil, duygusal bir yaklaşımla suluboyayı keşfetmeyi hedefliyor. İçsel yaratıcılığınızı harekete geçirin, duygusal ifadenizi suluboya ile buluşturun.Temel teknikler, ilkeler ve estetik ile gerçekçi resimler yaratırken suluboyanın akışkan, şeffaf ve ışıklı dünyasında su elementinin naifliği kadar yıkıcı olan büyüleyici dünyası ile tanışın.

Katılımcılar, Ahsen Küçükçalık’ın rehberliğinde gerçekçiliğin sınırlarını zorlayarak izleyicinin algısını  nasıl şekillendirebileceklerini, nihai resmin parçalarının toplamından daha fazlası olacak şekilde referans görüntülerin seçimi, stili ve tekniği kullanmaya kadar uzanan temel kavramları öğrenecekler. Ayrıca gerçekçilik ve soyutlama arasındaki ilişkiyi keşfedecek ve her ikisinin de İlginç ve ilgi çekici resimler yaratmadaki önemini öğrenecek.

METODOLOJİ

Malzeme bilgisi, suluboya tekniği ve renk bilgisi hakkında teorik ve pratik bilgiler verilirken atölye çalışması sırasında Ahsen Küçükçalık grupla birlikte aynı resmi yapacak ve katılımcıların izleyerek ve izlediklerini uygulayarak  bitmiş sanat eserlerinin oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Sorularınızı sormak, eserleriniz üzerine bireysel eleştiriler almak ve yaratıcı potansiyelinizi açığa çıkarmak için atölye boyunca bolca fırsatınız olacak.

Bu tek günlük oturumlar birbirinden bağımsız olarak da size eşsiz öğrenme ve deneyim fırsatı sunarken, birbirii takip eden birden fazla atölyeye katılarak, her birinde bir diğerinden farklı bilgi ve teknik öğrenip, becerinizi pekiştirebilirsiniz.

Eğitimcinin o anki kararına bağlı olarak grupla birlikte çalışırken, bir meditasyon pratiğiyle kendi içsel yaratıcılığınıza odaklanmanıza yönlendirilebilirsiniz.

Kaydınızı hemen yapın ve suluboyanın büyülü dünyasında yolculuğa çıkarken yaratıcılığınızı özgür bırakın!

GEREKLİ MALZEME LİSTESİ

Malzeme atölyede katılımcılara ücretsiz sağlanacaktır. Bununla birlikte unutmayın, kendi malzemelerinizle gelerek kişisel ifadenizi daha da güçlendirebilirsiniz.

1)  Suluboya kağıdı, 300gr, cold pressed ve hot pressed ( 1’er yaprak)

2) Suluboya, minimum 4 renk ( siyah, cadmium Blue (mavi), cadmium red(kırmızı), cadmium Yellow (sarı)

3) Suluboya fırçası minimum 2 adet ( 10-12 numara arası 1 ad., 3-4 numara arası 1 ad.

Bu Etkinliği Paylaş

Görsel Sanatçı / Yaratıcı Girişimci
bottom of page