Ara

Sen de Mutsuzluğu ile Mutlu Olanlardan mısın ?


SEN DE MUTSUZLUĞU İLE MUTLU OLANLARDAN MISIN ?

Bu nasıl bir soru ?

Kim mutsuzluk ister ki ?

Saçmalama !

………

Çevrenizde sürekli hasta olduğundan, eşinden, işinden, şundan bundan sürekli şikayet edip duran ve ama bu durumu değiştirmek adına hiçbir şey yapmayan bir çok insan vardır eminim. Bu durumlarını anlatırken kendilerini bunlarla tanımladıklarını fark edersiniz. Artık kişiliklerinin, varlıklarının bir parçası olmuştur. Sanki övünerek söylerler “bende yüksek tansiyon, kalp ve romatizma var, A,B, X İlaçlarını alıyorum” Ne kadar çok hastalık ve ilaç o kadar apolet var sanki omuzlarında. Bu sayede hem başkalarının dikkatini ve ilgisini üzerlerine çekerek enerji çalmaya çalışırken, hem de varlıklarını başka türlü tanımlayamadıklarından bu sanal ünvanlara tutunmuşlardır.

İnsan tabi ki mutluluk ister. Aslında istemez bile. Zaten İnsanın ruhu, özü her an dengede, huzurda ve neşededir. Ancak Yunus Emre’nin dediği gibi “ Bir ben var, bende benden içeri” Bir tane de değil binlerce ben var benden içerde. Özümüzü saklayan, ona ulaşmamızı engelleyen, kendi kalbimizin sesini çoğunca duymamızı zorlaştıran bir dolu ses içimizde. Hepsi de hayatlar boyu ruhun deneyimleri, bu yaşamımızdaki bize etki eden kişiler; anne, baba, öğretmen, toplumsal kabuller, ortak bilinçten gelen sesler. Kısaca sanal benlikler. Bu sanal benlikler sürekli kulağımıza fısıldar dururlar. Ve ne zaman güzel bir şey vuku bulacak olsa bizi her zaman kuşkuya, endişeye, korkuya sürükler. Ve böylece onları dinlememizi ve yaşatmamızı garantiye alırlar.

Ne zaman içinden bir ses sanki senin iyiliğineymiş gibi içine kuşku, şüphe ve korku veriyorsa, dur dinle. O gerçekten senin düşüncen, senin kalbinin titremesi mi ? İzle, tekrar ve tekrar izle. Bir şeyi kesin anladığını zannettiğinde bir daha dön bak. Bu, yeni bir form, yeni bir biçimde ortaya çıkmış yine eski bir sesin tekrarı mı ? Kalbinin sesinin titreyişi sevgi hissi verir, sanal benliklerinin sesi ise korku. İyi mi kötü mü kanaldan geldiğine bu şekilde karar ver. Duygulara odaklan !

İnsanın bu hayata gelmekteki yegane amacı, özü ile arasındaki bağlantıyı yitirmesine neden olmuş tüm bu sanal benliklerden kurtulup yeniden kendi ile temasa geçebilmek ve KENDİ OLabilmektir. Yaşam bir kendini arayış yolculuğudur.

Kimi bulur, kimi bulamaz.

Ama her zaman tekamül devam eder.

Sevgi ile…

Yazan : Ahsen Küçükçalık

Resim : Ahsen Küçükçalık ( Kendi Cehennemi / His Own Hell : Dijital Manipulasyon)

#spiritüel #korkular #özbenlik #RUH #ego

53 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MASKE

Abone listemize katılın