Ara

Feng Shui ile mekanlarınıza fazladan huzur ve bereketi çekin


Feng Shui, yaşamak için doğru yeri seçme ve düzenleme sanatıdır. Yaşam akışımızda bulunduğumuz yerlerden önemli ölçüde etkileniriz. Kimi yerlerde huzur, mutluluk, aidiyet hisleri ile güç kazanırken, kimi yerlerde ise bloke olduğumuzu, zayıf düştüğümüzü hissederiz. Doğru yeri bulduğumuzda hayat güzelleşir, sağlık ve anlam kazanır.

Feng Shui, doğru yerleri bulmak ve bu yeri doğanın akışına ve kendi doğal akışımıza uygun düzenleyebilmek için bir rehberdir.

6.000 yıllık bir geçmişi olan Feng Shui, Çin’den tüm dünyaya yayılmış kadim bir öğretidir.

Evrendeki herşey enerjiden ibarettir. Birçoğumuz fizik derslerinden şu çok bilindik formulü hatırlayacaksınız; e=mc2, Einstein'ın görecelik teorisi (Enerji =ışık hızının karesi * kütle). Bir başka deyişle, enerji ve kütle bir birine dönüşebilir, kütle bir çeşit enerjidir. Evrenin yapı taşı olan bu enerjiye Uzakdoğu'da "Chi" adı verilir. Doğada, evrende, bedenlerimizde, yaşadığımız her yerde Chi akıştadır. Diğer taraftan evren'de herşey zıttı ile var olur, Yin ve Yang bunu temsil eder. Karanlık olmadan ışık, gece olmadan gündüz, hüzün olmadan sevinç olmadığı gibi. Bu nedenledir ki enerji de iki kutupludur. Pozitif olana "Sheng Chi" negatif olana "Sha Chi" denir. Binalar chi’yi muhafaza eden kaplar gibidir. Tüm maharet, pozitif enerjisi olan bir noktayı bulup binanızı o noktaya inşa etmektir. Ancak enerji durağan değildir. Zamanla birlikte akıştadır. Dolayısıyla bir binayı incelerken binanın yapıldığı yıl ve içinde bulunduğumuz zaman dilimlerine göre değerlendirmek gerekir. Geçmişinde yaşananlar ve gelecekte olabilecek etkileri öngörmek Feng Shui ile mümkündür

Binanın mimarisi, yerleşim planı, peyzajı, kullanılan malzemeler, renkler, her birinin ruhumuza etkileri vardır. Tüm bunlar planlanırken chi’nin doğru akışı, yin yang dengesi ve 5 temel elementin (ağaç, ateş, toprak, metal, su ) birbiri ile uyumu gözetilir.

Özellikle yeni bir ev, iş yeri seçerken, bir gayrimenkul yatırımı yaparken yararlanılması gereken önemli bir araçtır.

Bir Feng Shui analizi ile:

 • Bereketli bir inşaat alanı seçebilirsiniz

 • Binanızı iyi enerjileri maksimum alacak şekilde konumlandırabilirsiniz

 • Bina içinde en iyi daireyi/noktayı/odayı seçebilirsiniz

 • İç düzenlemeyi bereketi, sağlığı, huzuru ve uyumu en üst düzeyde destekleyecek şekilde yapabilirsiniz. Örneğin yatak odaları, girişler, ıslak alanlar, yönetici odaları, toplantı odaları, mağazalarda kasalar, pazarlama, satış, muhasebe gibi departmanlar için konumlandırmalar gibi…

 • Eşyalarınızı en doğru şekilde yerleştirebilirsiniz

 • Aile ya da şirket üyelerinin odalarını en doğru şekilde seçebilirsiniz

 • Her odaya ve kişiye göre renk armonisini ve dekoratif ögeleri seçebilirsiniz

 • Senelik güncellemelerle bereket ve kazanç getirecek enerjilere vakıf olabilirsiniz.

Detaylı bir Feng Shui analizi yerinde incelemeyi gerektirir. Bina/mekan ölçüleri ve yönleri tespit edilir. Mekanı kullanacak kişilerin doğum tarihlerine göre şans analizleri yapılır, ihtiyaçları saptanır. Genel olarak Feng Shui çalışması iki aşamalı yapılır. İlk görüşmede mekan detaylı bir şekilde incelenir. Bu inceleme mekanın büyüklüğüne ve kullanım durumuna göre 1-2 saat sürmektedir. Daha sonra plan üzerinde çalışılarak yönlendirmeler paylaşılır. İki görüşme arasında bir hafta çalışma süresi tanınmalıdır.

Detaylı bir analiz için sizden istenenler:

 • Binanın inşaat bitiş tarihi

 • Binanın /dairenin ölçekli bir çizimi

 • Mekan içinde yaşayanların doğum tarihleri

Feng Shui analizine ne zaman ihtiyaç duyabilirsiniz;

· Yeni bir mülk satın alırken veya kiralarken

· Yeni bir inşaata başlarken

· Yeni bir iş yeri açarken

· Önemli bir tadilat işine girişmeden önce

· Mevcut mekanınızı en uygun şekilde ve amaçla kullanmanız için

Feng Shui danışmanlığı almak için bizimle irtibata geçiniz.

ahsenkucukcalik@gmail.com

#enerji #FengShui #kişiselgelişim #sp

45 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Abone listemize katılın