Ressam / Sanatçı / Yaratıcı Girişimci

GELECEK ETKİNLİKLER

BİR SANATÇI GÖZÜ İLE TEMEL SEVİYE NFT WORKSHOP (ÇEVRİMİÇİ)

 25 Ocak 2022 - Salı - 19:00 - 20:30 

Sende sanat ile uğraşıyor ve NFT’yi merak ediyor musun ? Duvarıma asamayacağım bir sanat eserini ben ne yapayım mı diyorsun ? İşin teknolojik boyutunun yanısıra bir sanatçı gözü ile NFT’yi anlamak ister misin ?  Ben de yapabilir miyim ? Nasıl ? Neler NFT olabilir ? Ne işe yarar ? diyorsan bir işkadını ve sanatçı kimliği ile kendi tecrübelerimi paylaşacağım bu workshop tam da sana göre. 

Ne Öğreneceksin ?


● Non Fungible Token (NFT) Temel Kavramları
● NFT Platformlarını Tanıma
● Kripto Cüzdan Seçimi ve Kullanımı
● NFT Oluşturma Masrafları
● NFT için Üretim Aşamaları
● NFT Oluşturma ve Yayınlama
● NFT Hakkında Birebir Soru Cevap

Kazanımların ne olacak ? 


Katılımcıların günümüzün en popüler konuları olan Blockchain ve NFT hakkında temel seviye bilgi sahibi olmaları, NFT yaratmak için gerekli temel bilgiyi edinmeleri, bu sayede kendi içlerinde daha özgüvenli olmaları, isterlerse sanatları için alternatif bir sergi ve satış platformu yaratmaları, Sanatın ve yaratıcılığın iç huzur ve şifasını hissetmeleri hedeflenmektedir.

NOT : Bu eğitimde ticari uygulama yapılmaz. Yatırım tavsiyesi verilmez. 

Katılımcı Sayısı
Eğitim maksimum 10 kişilik olup katılımcıların eğitimden daha çok faydalanmaları hedeflenmektedir. 

Kimler Katılabilir

Yaratıcılığı ifade etmek isteyen, her kesimden, her seviyeden, NFT’yi anlamak isteyen herkes

Eğitim Ücreti
470 TL/kişi

Kayıt ve Katılım Süreci
1) KAYIT butonunu tıklayınız,
2) Ekrana gelen formu doldurup KAYDINIZI yaptırınız,
3) Sonraki ekranda kredi kartı ile güvenli ÖDEMESİNİ  yapan katılımcılarımıza bağlantı ve katılım bilgilendirmesi gelecektir.
4) Seminer başlangıcına 20 dakika kala tarafınıza ID kodu ve şifre gönderilecektir.
ZOOM programı web tabanlıdır. Eğer cihazınızda kurulu değilse önceden cihazınıza uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. 

 

 

 

 

 

Her türlü sorunuz için ahsenkucukcalik@gmail.com mail adresinden destek alabilirsiniz.

 

Ahsen Küçükçalık Kimdir ?

Bogazici Üniversitesi, İs İdaresi bölümünü bitirdikten sonra sigortacılık, dıs ticaret konularında sektörünün önemli şirketleri olan Commercial Union Sigorta A.Ş., Koleksiyon Mobilya A.Ş., Bilkont Dış Tic. A.Ş. gibi şirketlerde uzun yıllar çeşitli yöneticilik kademelerinde profesyonel olarak çalıştı. Tüm vaktini içindeki resim yapma çağrısına ayırmak için son görevi olan Şahinler Holding Avrupa Serbest Bölgesi Kurucu İşleticisi A.Ş.’deki  Satış Pazarlama Müdürlüğüne 2019 yılında sonlandırdı. Tutkusu olan resim konusunda akademik eğitimi olmamakla birlikte, 2015 ve 2016 senelerinde iki yıl haftada bir gün şeklinde Mim Sanat Akademisi ‘ne devam ederek gerçekçi tarzda yağlıboya eğitimini tamamladı. 2017 senesinde ressam Omar Ortiz’in Fransa/Paris’teki kısa dönemli atölyesine katıldı. Oradaki tecrübelerini Türkiye’deki sanat severlerle de paylaşmak için 2018 yılında Omar Ortiz atölyesini İstanbul’da organize etti. Temel ve ileri düzey fotoğrafçılık eğitimleri de alarak kendi resmedeceği konuları fotoğraflamaya başladı. Bu sayede NFT ve dijital resim çalışmalarına da ilgi duymaya başladı.  NFT eserleri şu anda OpenSea, Rarible ve Foundation app.’ta yer almaktadır. Bir kişisel sergi, birkaç karma sergi ve en son IAAF Antik ve Sanat Fuarı’na katılarak eserlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam etmektedir. Eserleri gerçeklikle gerçeküstülüğün birleştiği sezgisel birer öngörü özelliği taşımaktadır. 

 

Ahsen Küçükçalık NFT eserleri için tıklayın

Tarih :  25 Ocak 2022 - Salı - 19:00 - 20:30

Yer   : Zoom online çevrimiçi ( eğer bilgisayar, tablet veya telefonunuzda zoom uygulaması yoksa önceden

          uygulamayı indirerek hazır olmanızı rica ederiz. https://zoom.us/download#client4meeting 


YASAL UYARI

Ahsen Küçükçalık  tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. Anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır.  ©️AHSENKÜÇÜKÇALIK

Online gerçekleştirilen seminerler ile ilgili olarak  dijital arşiv, kayıt linki ve bilgi paylaşma konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemekteyiz. Seminerlere zamanında katılmak, kayıt paylaşımı yapılan seminerlerde kayıtları zamanında dinlemek – izlemek ve link mesajlarındaki yasal uyarılara göre hareket etmek tamamen katılımcıların sorumluluğundadır.

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

                     2018

Omar ORTIZ Atölyesi - 10-12 Ekim 2018 - The Marmara Pera Hotel - ISTANBUL

Instagramda 500.000'i aşkın takipçisi bulunan ressam Omar Ortiz 1977 Meksika doğumludur. Tarzı minimalist-hiperrealism olarak adlandırılabilir. Eserleri Londra, Hollanda, Yunanistan, Taiwan gibi birçok ülkede prestijli sanat galerilerinde sergilenmiştir. İnsan figürünün ön plana çıktığı resimlerinde özellikle kumaş kullanımı ve arka plan çok önemli yer tutmaktadır. 

https://www.omarortiz.com.mx/en/

 

Sanatçı, atölye çalışmasında öncelikle resimlerinde kullandığı 10 temel 'ten renginin' yapımını öğretti. Bu renkleri elde etmeyi öğrendikten sonra, farklı ülkelerden sanatın ortak dili ile buluşan katılımcılar The Marmara Pera Hotel’in konforlu ortamında ve lezzetli ikramları eşliğinde  Ortiz'ın gerçekçi boyama tekniğini izleyip denediler. Değerli bilgiler, yeni dostluklar ve unutulmayacak anılarla ülkelerine ve şehirlerine döndüler.

 
Sitemize Abone Olun

Teşekkür ederiz

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • Pinterest - Beyaz Çember

AHSEN KÜÇÜKÇALIK

Ressam /Sanatçı / Yaratıcı Girişimci

Ekran Resmi 2020-05-03 16.56.02.png

2020 - Tüm Hakları Saklıdır